Dobre praktyki – edukacja i recykling tworzyw sztucznych

Cieszymy się, że w naszym regionie są firmy, które angażują się w działania ekologiczne i edukacyjne. Jedną z nich jest PLAST-MAR z Balczewa, gdzie oprócz działalności podstawowej polegającej na przetwarzaniu tworzyw sztucznych stworzony został punkt edukacyjny, w którym prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Zajęcia w punkcie edukacji ekologicznej w Balczewie są ciekawe i bardzo pouczające, gdyż łączą teorię z praktyką. W dużym kolorowym holu uczestnicy przy specjalnych stanowiskach dowiadują się co to są odpady i poznają zasady ich segregacji. Na konkretnych przykładach uczą się, które przedmioty można poddać recyklingowi. Uczestnicy widzą też poszczególne etapy przetwarzania odpadów tworzyw sztucznych, do momentu powstania granulatu. Następnie lekcja prowadzona jest w specjalnie przygotowanej klasie, gdzie dzieci wykonują ćwiczenia oraz oglądają multimedialną prezentację. Część praktyczna zajęć odbywa się na hali produkcyjnej, gdzie po adaptacji pomieszczeń i dostosowaniu urządzeń stworzona została możliwość zademonstrowania procesu obiegu plastikowych odpadów od śmieci po wyrób gotowy. Każdy z uczestników zajęć na zakończenie dostaje w prezencie kolorową doniczkę wyprodukowaną na miejscu przez wtryskarkę.

Obiekt umożliwia zróżnicowane zajęcia, co do formy i grup wiekowych.

Co ważne udział w zajęciach jest bezpłatny.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie firmy: http://plast-mar.pl/punkt.1.idea_powstania_i_cel_dzialania.html lub pod numerem telefonu 698 575 212.

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz