Wspólnie sprzątamy świat!

Od poniedziałku rozdaliśmy ponad 4 tysiące worków i setki rękawic na finał akcji Sprzątania Świata, który odbywa się w trzeci weekend września.

Edukacja od najmłodszych lat

Od kilkunastu lat do wspólnego sprzątania zapraszamy szkoły i przedszkola. Do tej pory do udziału w akcji zgłosiło się ponad 60 placówek oświatowych. Cały czas zgłaszają się kolejne. Przedszkolaki i uczniowie do końca września będą sprzątać zaśmiecone tereny wspólnie z nauczycielami. Jest to czas specjalnych zajęć dedykowanych edukacji ekologicznej do których równie chętnie włączają się rodzice. Szkoły i przedszkola, które najbardziej angażują się w te działania na koniec roku otrzymują nagrody finansowe.

fot. Fundacja Zielone Jutro

Działamy w całym mieście

Wspólnie z mieszkańcami sprzątamy przez cały rok. W ramach akcji Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie, każda nieformalna grupa, organizacja lub stowarzyszenie może liczyć na pomoc w ustaleniu terenu, wyposażenie w worki i rękawice oraz odbiór odpadów po akcji. Każdego roku wyzwanie podejmuje kilka tysięcy mieszkańców w różnym wieku.

Link do podejmij wyzwanie: https://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/czysta-bydgoszcz-podejmij-wyzwanie/

Największe akcje na finał

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. Za koordynację projektu odpowiada Fundacja Nasza Ziemia. W niedzielę 18 września okolice Kanału Bydgoskiego będą sprzątane przez 35 wolontariuszy marki Sephora, których do Bydgoszczy zaprosiła Fundacja Nasza Ziemia koordynator Akcji Sprzątania świata – Polska

Spotkajmy się w ten weekend

Już w sobotę 17 września 2022 r. w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Na uczestników wydarzenia w Bydgoszczy czeka 50 książek, a w całej Polsce – aż 1000. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://forms.gle/6UcRrEtHzRgtGSqd8

Więcej: https://www.czystabydgoszcz.pl/posprzataj-z-nami-i-odbierz-ksiazke/

Niedzielne sprzątanie z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim zakończy Ekopiknik

Już od godz. 9:30 do godz.  12:30 Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska zapraszają na wspólne sprzątanie Puszczy Bydgoskiej. Start o godz. 9:30 przy ulicy Dąbrowa 62 (parking przy TU Uniqa). Sprzatanie będzie połączone ze świętowaniem na polanie przy ognisku.

Link do wydarzenia: https://www.czystabydgoszcz.pl/wspolne-sprzatanie-i-eko-piknik-na-polanie/

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu wybranego przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz