Bydgoski Festiwal Zero Waste – zapraszamy do współpracy!

Ekologicznie dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Zapraszamy do współpracy!

Przygotowujemy się do zorganizowania Festiwalu Zero Waste. W zeszłym roku mieszkańcy wybrali w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wydarzenie promujące ekologiczny styl życia. Zadanie uzyskało poparcie 588 osób. Całkowity budżet przeznaczony na organizację Festiwalu wynosi 30 tys. złotych.

Bydgoski Festiwal Zero Waste to w założeniach przedstawionych przez autora projektu wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy promujące tzw. Zero Waste, czyli ekologiczny styl życia.

Program wstępnie obejmuje:

  • warsztaty z szycia wielorazowych worków,
  • pokazy robienia i używania ekologicznej chemii domowej
  • prezentacje kosmetyków naturalnych
  • wykłady na temat rodzajów i szkodliwości plastiku
  • pokazy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej
  • prezentację alternatywnych produktów mających mniej negatywny wpływ na środowisko.,

Serdecznie zapraszamy osoby bądź firmy chętne do współpracy, sponsoringu, wystawienia stanowisk czy organizacji atrakcji. Prosimy o kontakt w tej sprawie do końca marca poprzez adres e-mail eko@um.bydgoszcz.pl.

Każdą propozycję współpracy zgłoszonych osób i firm rozważymy wspólnie z autorem zwycięskiego projektu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

W zeszłym roku nowością w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim była możliwość zagłosowania na nową kategorię projektów – małe projekty społeczne. Mieszkańcy mieli do wyboru kilkadziesiąt pomysłów na koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i inne wydarzenia. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które uzyskiwały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy głosów.

Warto wiedzieć: Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł. Z końcem stycznie zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzieliły się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w której składzie znajdują się m.in. przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta.

 

Zapraszamy do zaangażowania się w organizację Festiwalu!

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz