Bydgoskie Drzewo Roku 2023 – zgłoś swoją propozycję

Do końca lipca trwa zgłaszanie drzew, które mają szanse powalczyć o tytuł Bydgoskiego Drzewa Roku. Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie MODrzew, odbywa się już po raz trzeci, a po raz drugi został objęty patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Poszukiwanie Bydgoskiego Drzewa Roku rozpoczęło się w 2021 roku z inicjatywy pomysłodawcy i jednego z założycieli Stowarzyszenia MODrzew, Józefa Herolda. W ubiegłych latach laureatami konkursu została topola czarna odmiany włoskiej rosnąca na os. Błonie oraz kasztanowiec zwyczajny – pomnik przyrody sąsiadujący z dawną stacją Bydgoszcz Wschód. O tym, jakie drzewo zdobędzie tegoroczny tytuł, zdecydują głosy mieszkańców.

Topola czarna – Bydgoskie Drzewo Roku 2021Topola czarna – Bydgoskie Drzewo Roku 2021

 

W I etapie wyboru finałowej dziesiątki dokonuje komisja konkursowa.  Dziesięć drzew z najwyższą punktacją trafia pod głosowanie, w którym zwycięży już tylko to najpiękniejsze, najbardziej ulubione, często odwiedzane, podziwiane, a może i przytulane. Warto więc podczas spacerów rozejrzeć się dookoła i zgłosić swoje prpopozycje, tak by mieszkańcy Bydgoszczy docenili piękne okazy, na które być może wcześniej nie zwróciliby uwagi.

Zgłoszenia, w których znajduje się zdjęcie, dokładny adres lub lokalizacja drzewa oraz informacje dlaczego to drzewo powinno zwyciężyć w konkursie należy przesyłać mailem na adres zielonomi@modrzew.org.pl do 31 lipca 2023 r. 

Więcej informacji: https://www.modrzew.org.pl/rozpoczynamy-konkurs-na-bydgoskie-drzewo-roku-2023

 

Kasztanowiec zwyczajny – Bydgoskie Drzewo Roku 2022Kasztanowiec zwyczajny – Bydgoskie Drzewo Roku 2022

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz