Bydgoszcz z szansą na Naukową Stację Zabaw. Zagłosuj w konkursie!

Bydgoszcz zgłosiła się do udziału w edukacyjnej kampanii społecznej „Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu”. Mamy szansę na budowę Naukowej Stacji Zabaw, która w przystępny sposób pokaże dzieciom problemy związane z ekologią.

Kampania społeczna „Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu” organizowana jest przez społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem jest szeroko rozumiana edukacja najmłodszych w tematyce smogu. Bydgoszcz zgłosiła swoja kandydaturę w konkursie i ma szansę wygrać Naukową Stację Zabaw PGNiG. Stacja miałaby powstać na terenie Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 przy ul. Stanisława Leszczyńskiego nr 42. W jej skład wchodzi m. in. symulator smogu, tablice edukacyjne, elementy do wspinania i inne pomocy dydaktyczne i przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych.

Żeby taka stacja powstała w Bydgoszczy, potrzebne są głosy mieszkańców.  Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i pokazaniu innym miastom, że problematyka smogu nie jest nam obojętna obca.

Żeby oddać głos wystarczy wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl, następnie wybrać lokalizację (Bydgoszcz) i oddać swój głos. Głosowanie trwa do 28 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2018 roku.

żródło: www.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz