Czysta Bydgoszcz edukuje dzieci podczas warsztatów ,,Młodzi w parku – Zielona Unia’’

W piątek, 10 maja uczestniczyliśmy w jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wspólnie z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym edukowaliśmy najmłodszych podczas warsztatów ,,Młodzi w parku – Zielona Unia”.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym zostały zrealizowane z myślą o aktywizacji, rozbudzenia wyobraźni oraz kreatywnego myślenia u młodych odkrywców. Zajęcia były okazją do zrobienia wielu ciekawych i pouczających eksperymentów. Oczywiście wszystkie aktywności były realizowane pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Jako Czysta Bydgoszcz pojawiliśmy się na wydarzeniu razem z naszym kołem fortuny. Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą odpowiadając na pytania lub realizując zadania z kilku kategorii – selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, recyklingu oraz idei zero waste. Była to także dobra okazja do nauki poprzez zabawę.

Ponadto zorganizowaliśmy również warsztaty, w trakcie których pokazywaliśmy dzieciom jak w kreatywny sposób można wykorzystać materiały nadające się do recyklingu. Do pracy wykorzystywane były różne surowce takie jak: zużyte płyty CD, kolorowe wstążki i wiele innych, pobudzających wyobraźnie elementów.

Zajęcia z pewnością sprawiły dzieciom wiele radości, a także w kreatywny sposób zachęciły do nauki i dowiedzenia się czegoś nowego. Co ważne wiedza zdobyta podczas warsztatów może zostać wykorzystana przez uczestników w przyszłości.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci były także okazją do świętowania obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.

fot. Szymon Makowski

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz