„CZYSTA PUSZCZA BYDGOSKA”. NAJPIERW SPRZĄTANIE LASU, POTEM PIKNIK.

Spacerujesz po lesie, biegasz, a może jeździsz na rowerze – ta akcja skierowana jest właśnie do Ciebie. Już tradycyjnie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Bydgoszczy do wspólnego sprzątania Puszczy Bydgoskiej.  Łączymy przyjemne z pożytecznym – dbamy o środowisko naturalne i spędzamy aktywnie czas.

 

Pierwsza edycja „Czystej Puszczy Bydgoskiej” miała miejsce dokładnie sześć lat temu. Zaczęło się od kilku osób, które biegając po Puszczy, nie potrafiły być obojętne na postępującą degradację lasu. Postanowili coś z tym zrobić i zainicjowali jego sprzątanie. W chwili obecnej to zorganizowana inicjatywa ekologiczna, która przyciąga coraz więcej uczestników i wywołuje pozytywne emocje. Z roku na rok, rośnie zarówno liczba wspierających akcję, jak i liczba zebranych worków odpadów.

Spotkajmy się 9 czerwca 2018r. o godzinie 9:30 na skraju lasu przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy. Na starcie, każdy z uczestników otrzyma rękawiczki, worki foliowe oraz opiekę organizatorów. Można przyjść z rodzinami, przyjaciółmi i zwierzętami. Wspólnie wyruszymy w las i pokażemy, że nie jest nam obojętne środowisko naturalne.

Z roku na rok, rośnie zarówno liczba wspierających akcję, jak i liczba zebranych worków odpadów. Wzmacniajmy świadomość proekologiczną oraz budujmy społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska, zwłaszcza lasów.

Po wspólnym sprzątaniu Puszczy organizatorzy zapraszają na piknik w pięknych okolicznościach przyrody – bo właśnie w lesie. Nie bądźmy obojętni na otaczające nas środowisko.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Organizatorem akcji jest Marcin Rybacki. Współorganizatorami są RM Lingua, Helgesen i Monika Wójt.

źródło: www.czystapuszczabydgoska.pl i www.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz