DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH – 23 stycznia

Dzień bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja aby pokazać jak na co dzień dbasz o środowisko. Może zbierasz deszczówkę do podlewania kwiatów, może jeździsz do pracy rowerem a może przerabiasz różne przedmioty tak aby mogły służyć dłużej. Pochwal się i zainspiruj innych do działania.

Zrób zdjęcie i napisz jak na co dzień dbasz o środowisko. Najciekawsze pomysły nagrodzimy. Wspólnie z Wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych Okręg Kujawsko-Pomorski – WTZ Victoria z Bydgoszczy przygotowaliśmy warzyworki wykonane z materiałów z odzysku. przygotowaliśmy warzyworki wykonane z materiałów z odzysku. Nasze worki i inne ekologiczne upominki trafią do uczestników akcji.

Swój komentarz umieść TUTAJ.

Regulamin akcji EKOINSPIRACJE

Torba foliowa, reklamówka – lekka, tania, pojemna. Pojawiła się w 1959 roku za sprawą szwedzkiego wynalazcy Stena Gustafa Thulina jako alternatywa dla papierowych toreb powstających ze ścinanych drzew. Jeszcze niedawno była wyznacznikiem mody i stylu. Dzisiaj to poważne zagrożenie dla świata przyrody i naszego środowiska. Rocznie przez foliówki umiera na świecie 2 miliony zwierząt. Naukowcy ostrzegają, że jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń, w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.

Jak uwolnić się od plastiku i uratować świat – proste rady dla każdego:

  • zrezygnuj z jednorazowych reklamówek foliowych na rzecz wielorazowych toreb na zakupy, które masz zawsze przy sobie,
  • zamiast folii używaj owijek z woskiem pszczelim,
  • pakuj owoce i warzywa we własne wielorazowe woreczki i siatki,
  • unikaj produktów nadmiernie opakowanych,
  • nie używaj jednorazowych produktów plastikowych.

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz