E-cmentarze – nowa aplikacja dla mieszkańców Bydgoszczy

E-cmentarze – nowa aplikacja dla mieszkańców Bydgoszczy

Ruszyła nowa aplikacja dotycząca bydgoskich komunalnych nekropolii. Dzięki niej możliwe jest dokładne zlokalizowanie grobu, zamieszczenie nekrologu czy zapalenie wirtualnego znicza.

Aplikacja znajdująca się na stronie WWW.cmentarze.bydgoszcz.pl dotyczy wszystkich cmentarzy komunalnych w Bydgoszczy: przy ulicach Wiślanej, Lotników, Kcyńskiej, Grunwaldzkiej i Ludwikowo.

Przed powstaniem aplikacji wykonana została dokładna inwentaryzacja cmentarzy (podział na sektory, rzędy, numery grobów) oraz dokumentacja zdjęciowa istniejących grobów. Na tej bazie wdrożono system, który będzie pomocny nie tylko dla zarządzających bydgoskimi cmentarzami, ale przede wszystkim dla samych mieszkańców.

Aplikacja umożliwia dokładną lokalizację konkretnego grobu – po wpisaniu nazwiska (lub tylko jego fragmentu), daty urodzenia lub śmierci pojawi się mapa cmentarza, a na niej zaznaczony szukany grób (wraz z sektorem, numerem rzędu i numerem grobu). Wyświetli się także mapa dojścia do nagrobka ze wszystkich możliwych wejść na daną nekropolię.

To nie wszystkie udogodnienia związane z uruchomieniem nowej aplikacji. Na stronie znajdzie się także regulamin nekropolii (po zatwierdzeniu przez Radę Miasta). Jest także cennik, dzięki któremu można zapoznać się z obowiązującymi opłatami na komunalnych cmentarzach.

Na stronie będzie można także bezpłatnie zamieścić nekrolog i zapalić wirtualny znicz.

Aplikacja znajduje się na WWW.cmentarze.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz