Eko-choinka z butelek PET ponownie w centrum Bydgoszczy!

Eko-choinka z butelek PET ponownie w centrum Bydgoszczy!

Podświetlona oraz udekorowana ozdobami 7-metrowa „choinka” z butelek PET, w sposób ekologiczny zainauguruje święta w samym centrum Bydgoszczy. Inicjatorem akcji jest bydgoska spółka ProNatura, która jak co roku chce przywitać mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko, właśnie tym miłym, świątecznym akcentem! W ubiegłym roku eko-choinka ProNatury cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców oraz prezentowała się okazale na tle innych, miejskich ozdób świątecznych.

ProNatura współpracowała przy realizacji tej niecodziennej inicjatywy ze Sławkiem Piotrowskim, znanym m.in. z organizacji „Wielkiego Wyścigu Butelkowego”. Nadzór nad realizacją projektu sprawował Marek Iwiński, plastyk miejski. Tym samym eko-choinka ProNatury kolejny raz znajdzie się w pakiecie ozdób świątecznych miasta Bydgoszczy, przypominając jednocześnie o ekologicznym przesłaniu i haśle „Z myślą o ekologii”.

Tegoroczne „drzewko” zostało poddane restylizacji. Ubiegłoroczna eko-choinka cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, jako obiekt do zdjęć rodzinnych. Mimo iż jej lekka konstrukcja budziła obawy co do trwałości tego rodzaju dekoracji, praktycznie w nienaruszonym stanie doczekała kolejnych świąt. Zyskała nową kolorystykę – zielone pasy oraz czerwone kokardki z folii stretch. Stanie na Placu Teatralnym w czwartek, 7 grudnia 2017 r.

 – Jako promotorzy ekologii, idei recyklingu oraz kreatywności chcemy szczególnie zaakcentować możliwości powtórnego użycia surowców, w tym przypadku ponad 1200 butelek PET. Głosy uznania płynące do nas za tego typu działania to najlepszy prezent dla ProNatury z okazji jubileuszu 10 lat istnienia spółki  – mówi Konrad Mikołajski, prezes zarządu ProNatury.

Eko Choinka

 

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz