Ekobohaterowie z Bydgoszczy- lista szkół nagrodzonych za ekodziałania

Dnia 15 czerwca ogłaszamy oficjalne wyniki rywalizacji bydgoskich placówek oświatowych w ekologicznych projektach realizowanych przez Miasto Bydgoszcz.

Ten rok szkolny był krótszy, jednak w tym czasie udało się wiele zdziałać. Wrzesień zaczął się wspólnym sprzątaniem świata. W jesiennej akcji wzięło udział 22 tysiące dzieci i młodzieży z 90 placówek oświatowych. Na potrzeby akcji wydano 4 tys. worków i 30 tys. rękawic. Dzieci i młodzież wyruszyły na okoliczne skwerki i do parków aby wspólnie posprzątać najbliższą okolicę.

[placówki nagrodzone – Wyniki akcji ekologicznej SPRZATANIE SWIATA]

W lutym 2020 na scenie Pałacu Młodzieży mogliśmy podziwiać blisko 500 młodych artystów z kilkudziesięciu szkół i przedszkoli w czasie „Małej Formy Scenicznej”. Każdego roku młodzi twórcy przedstawień oraz artyści zaskakują jury i publiczność pomysłem, aranżacją i scenografią, sposobem prezentacji oraz wrażliwością. Jak zawsze było pięknie, ekologicznie i inspirująco. Po raz pierwszy w konkursie przyznano nagrodę w kategorii filmowej. Najwyżej oceniono Przedszkole nr 70 „Stokrotka” za film „Świat w naszych rękach” oraz uczniów Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla dzieci i młodzieży słabowidzącej i niewidomej im. Louisa Braille’a za film „Miasteczko Ekobohatera”. Zwycięskie klipy oraz pełną listę laureatów publikujemy poniżej:

[pełna lista laureatów – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU MAŁA FORMA SCENICZNA 2020

Przez cały rok szkoły i przedszkola zbierały nakrętki i baterie. W zbiórkę baterii zaangażowało się 90 placówek, które łącznie zebrały 8 ton baterii. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży z 76 placówek zebraliśmy 21,8 ton nakrętek. W tym roku dochód z ich sprzedaży wesprze rehabilitację 4-letniej Olgi.

[ranking szkół biorących udział w zbiórce – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU ZBIÓRKA NAKRĘTEK, OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU ZBIÓRKA BATERII ]

Ponadto najmłodsi bydgoszczanie od ponad dziesięciu lat uczestniczą w największym projekcie edukacyjnym w Polsce o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i leśnej – „Leśna Skrzynia Skarbów”. Każdego roku skrzynia pełna skarbów trafia do szkół i przedszkoli, zachęcając dzieci do wspólnego poznawania piękna natury. Co roku bierze w niej udział ponad 2 000 dzieci z kilkudziesięciu szkół i przedszkoli.

Miasto Bydgoszcz zachęca do udziału w kolejnych edycjach projektów i konkursów w nowym roku szkolnym.

– Korzystając z okazji, serdecznie gratuluję wszystkim nauczycielom i wychowawcom, a także zwycięzcom i wyróżnionym. Swoją pracą i twórczymi pomysłami zmieniacie świat na lepsze! Raz jeszcze Wam za to dziękuję! Już dzisiaj zapraszam także do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów w nowym roku szkolnym, z nadzieją, że będą się cieszyć równie dużą popularnością, jak we wcześniejszych latach. Grajmy dalej w zielone! W końcu w tej grze, wszyscy bez wyjątku, wygrywamy! – podkreśla Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Warto dodać, że zwycięzcy i wyróżnieni we wszystkich konkursach otrzymują nagrody finansowe m.in. na zakup pomocy edukacyjnych dla uczniów.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz