Festyn ekologiczny „Segregujesz odpady – Zyskujesz” już 13 maja

Festyn ekologiczny „Segregujesz odpady – Zyskujesz” już 13 maja

Wszystkich mieszkańców Bydgoszczy zapraszamy na Wyspę Młyńską w godzinach od 11.00 do 17.00.

W tym dniu przygotowaliśmy wiele konkursów sportowych i ekologicznych o segregacji odpadów. Zorganizujemy wystawę mebli i przedmiotów z odpadów, pokażemy jak z odpadów wykonać przedmioty użytkowe i meble ogrodowe.

Jak co roku w zamian za przyniesione butelki szklane i plastikowe, baterie oraz sprzęt elektryczny mieszkańcy otrzymają talony na rośliny. Szczegóły w regulaminie wymiany surowców.
Tego dnia zbieramy także nakrętki, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Filipa Zdeba. Każdy kto przyniesie minimum 1 kg nakrętek może wziąć udział w losowaniu tabletu. Szczegóły akcji w regulaminie loterii.

W trakcie festynu planujemy także przeprowadzenie warsztatów ekologicznych i artystycznych, w tym np. zdobienie bawełnianych toreb ekologicznych, warsztaty czerpania papieru, wykonywanie piórników z kaset magnetofonowych, żyrandoli z plastikowych łyżeczek i kubków po jogurtach, kwietników i karmników z butelek i wiele innych.

Będziemy budować ekologiczne budy dla psów, które po akcji trafią do bydgoskiego schroniska dla zwierząt.

Przez cały czas trwania festynu dzieci zapraszamy do strefy dziecka, gdzie przygotowaliśmy mnóstwo darmowych atrakcji: zabawy i konkursy, dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, własnoręczne wykonywanie mydełek i lizaków oraz wiele innych.

Na pamiątkę każdy uczestnik festynu będzie mógł wybić pamiątkową monetę okolicznościową.

Szczegółowy program festynu na Facebook.

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin wymiany surowców 2017

Regulamin loterii – nakrętki

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz