Finał Akcji Sprzątanie Świata – zapraszamy do udziału!

We wrześniu 28. raz odbędzie się Finał Akcji Sprzątanie Świata. Mieszkańcy Bydgoszczy każdego roku chętnie chwytają za worki i włączają się w akcję organizowaną wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia. Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół – mówi Mira Stanisławska-Meysztowicz Przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia, Inicjatorka Akcji w Polsce – Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

Szkoły i przedszkola zainteresowane udziałem w akcji zapraszamy po odbiór plakatów, worków i rękawic od poniedziałku od 13 września do Urzędu Miasta Bydgoszczy – Biuro Komunikacji Społecznej ul. Jezuicka 2 pok. 3 (I piętro) tel. 52 58 59 211, 52 58 58 482 pn.-czw. w godz. 8.00-16.00, piątek 8.00-14.00.
Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na miejscu. Szczegóły i regulamin akcji tutaj 

Mieszkańcy, organizacje i stowarzyszenia zachęcamy do udziału w akcji po wcześniejszym zgłoszeniu terminu, miejsca i liczby uczestników: Miasto Bydgoszcz zapewnia worki  i rękawice oraz odbiór odpadów po akcji, a dla uczestników drobne upominki. Mieszkańców chętnych do zorganizowania akcji sprzątania zapraszamy do zgłaszania akcji na adres eko@um.bydgoszcz.pl – druk zgłoszenia TUTAJ Szczegóły i zasady organizacji akcji znajdują się w regulaminie TUTAJ

Kontakt: eko@um.bydgoszcz.pl, tel: 52 58 58 482, 52 58 59 211

Lista akcji TUTAJ.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz