Godzina dla Ziemi WWF

Serdecznie zapraszamy Bydgoszcz do udziału w największej ekologicznej akcji na świecie – Godzinie dla Ziemi WWF.

 W tym roku odbędzie się ona w sobotę, 28 marca o godzinie 20.30.

Akcja Godzina dla Ziemi WWF, polega na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę, w trosce o naszą Planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo, od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną”. Do niedawna żyliśmy w przekonaniu, że tamy służą ludziom i przynoszą wiele korzyści – chronią przed powodziami, a powstające przy nich zbiorniki zaporowe gromadzą wodę, tym samym zapewniając nam ją w okresach suszy. W takim błędzie jest co trzeci Polak. Musimy jednak wszyscy dostrzec to, jak bardzo się myliliśmy, chcąc regulować i trzymać rzeki w ryzach. Najwyższy czas powiedzieć to głośno: tamy nie są dobre ani dla ludzi ani dla środowiska! Nie stanowią dobrego zabezpieczenia przed powodziami, pogłębiają problem suszy, z którym w obliczu zmiany klimatu będziemy musieli się coraz częściej mierzyć. WWF Polska w ramach tegorocznej kampanii Godzina dla Ziemi chce przedstawić Polakom całą prawdę o tamach i pokazać, co można zrobić aby uniknąć ich szkodliwego wpływu zarówno na ludzi, jak i środowisko.

Gorąco zachęcamy Bydgoszcz do tego, aby w dniu 28 marca zgasiła światła w geście poparcia dla idei ochrony naszego wspólnego domu, planety Ziemi!

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz