Jak używasz wody? Ankieta dla mieszkańców

Woda opadowa to doskonałe, dodatkowe źródło wody. W ramach projektu prowadzonego przez Miasto Bydgoszcz, przygotowano ankiety na temat wykorzystania deszczówki w codziennym życiu. Odpowiedzi mają znaczący wpływ na usprawnienie wykorzystania tego cennego surowca w naszym mieście. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy jedną z 45 ekologicznych butelek na wodę.

Wykorzystując deszczówkę zachowujemy naturalny obieg wody w przyrodzie, wpływamy pozytywnie na mikroklimat i bioróżnorodność oraz dostosowujemy się do zmian klimatycznych. Budując ogrody deszczowe zbieramy wodę z powierzchni, która stopniowo wchłania się do gruntu. Ogród deszczowy zapobiega obniżaniu się poziomu wód gruntowych i lokalnym podtopieniom, a także pozwala ograniczyć wydatki gospodarstw domowych.

Bydgoszcz uczestniczy w międzynarodowym projekcie City Water Circles, który ma na celu promowanie ponownego wykorzystania lokalnych zasobów wodnych w celu zmniejszenia zużycia wody. W ramach projektu chcemy poznać opinię i wiedzę mieszkańców na temat racjonalnego wykorzystywania wody oraz wykorzystywania deszczówki. Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, dzięki której poznamy nawyki związane z oszczędzaniem wody.

Link do ankiety znajduje się TUTAJ.

Elektroniczną ankietę można wypełnić do 20 marca. Dzięki wypełnieniu ankiety, wymyśleniu hasła i podaniu swojego adresu e-mail – uczestnik weźmie udział w konkursie, w którym można wygrać 45 ekologicznych butelek na wodę. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 marca.

 

Projekt City Water Circles

Projekt jest finansowany w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Rregionalnego. W Bydgoszczy zaplanowano szereg działań, w tym m.in. budowę dwóch systemów ponownego wykorzystania wody deszczowej zebranej z dachów budynków publicznych i zasileniu ogrodów deszczowych. Obecnie, w ramach projektu przeprowadzana jest ankieta wśród mieszkańców Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kampania społeczna.

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz