Kocham Bydgoszcz! Segreguję śmieci

Walentynki to doskonała okazja, aby przypomnieć o potrzebie segregowania odpadów. Z tej okazji, w piątek (14.02) w godz. 12-14 zapraszamy na akcję ekologiczną „Kocham Bydgoszcz, segreguję”. Mieszkańcy, którzy tego dnia sfotografują się z wielkim sercem, otrzymają ekozestaw ułatwiający segregację śmieci. Ekoserce stanie przy ul. Mostowej.

Walentynki to symboliczne święto zakochanych. Jak to się ma do naszej walentynkowej akcji ekologicznej? Każdy powinien dbać o otaczające go środowisko, tak jak dba się o drugą osobę. Dzięki prawidłowej segregacji śmieci troszczymy się o zdrowie i dobre samopoczucie zarówno swoje, jak i innych. Dzięki segregacji odpadów każdy z nas przyczynia się do działań recyklingowych i zmniejszenia liczby wysypisk śmieci. Jeśli segregujesz, pokazujesz, że Bydgoszcz jest dla Ciebie ważna!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Kocham Bydgoszcz, segreguję!”. W piątek między 12 a 14 w amfiteatrze przy ul. Mostowej stanie wielkie serce, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik akcji otrzyma ekozestaw ułatwiający domową segregację śmieci.

gdzie: Amfiteatr przy ul. Mostowej
kiedy: 14 lutego 2020 r.
godz.: 12.00 -14.00

Bydgoszczanie z sercem podchodzą do ochrony środowiska oraz selektywnego zbierania odpadów. Potwierdza to coroczny wzrost poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła. Jak recykling wpływa na środowisko? Wielokrotne wykorzystywanie tych samych materiałów do produkcji nowych artykułów przyczynia się do zmniejszenia liczby odpadów oraz powstawania dzikich wysypisk, a tym samym zwiększa się czystość powietrza i stan środowiska. Dobrym przykładem jest recykling makulatury. Ponowne użycie tony papieru przekłada się na oszczędność prawie 26,5 tys. litrów wody oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Każdy z nas może mieć swój wkład w to, czy dany odpad będzie ponownie wykorzystany do użytku. Wystarczy tylko odpowiednio segregować śmieci.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz