Konkurs fotograficzny „Pszczoły w moim mieście”

Dnia 20 maja obchodzimy, ustanowiony przez ONZ, Światowy Dzień Pszczół. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Pszczoły w moim mieście”.

Dla autorów 10 najlepszych zdjęć przygotowaliśmy gry planszowe o tematyce pszczelej, które wciągną graczy w każdym wieku.

Na jakie zdjęcia czekamy?

Fotografie powinny między innymi:

  1. ukazywać środowisko, w którym żyją pszczoły,
  2. pokazywać pracę pszczół,
  3. pokazywać zagrożenia związane z brakiem pszczół,
  4. nawiązywać do korzyści płynących z pracy pszczół.

Zgłoszenia i formalności:

e-mail: eko@um.bydgoszcz.pl, w tytule wiadomości należy wpisać KONKURS

W treści wiadomości:

  • imię i nazwisko,
  • nr telefonu do kontaktu,
  • załączyć zdjęcie lub skan oświadczenia pełnoletniego uczestnika (druk dostępny w regulaminie)
  • załączyć zdjęcie lub skan podpisanego oświadczenia opiekuna prawnego w przypadku uczestnika niepełnoletniego (druk dostępny w regulaminie)
  • załączyć zdjęcie lub skan podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych pełnoletniego uczestnika lub opiekuna prawnego w przypadku uczestnika niepełnoletniego (druk dostępny w regulaminie)

Termin:

Na zdjęcia czekamy do 31 maja 2021 r. Regulamin i oświadczenia dostępne są TUTAJ.

Miasto Bydgoszcz od 2018 r. realizuje projekt BeePathNet: „Budowanie i łączenie miast świadomych roli pszczół w Europie” (Building and Connecting Urban Bee-aware Cities in Europe) w ramach Programu URBACT III 2014-2020 współfinansowanego ze środków UE – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W projekcie stworzyliśmy Pszczelą Ścieżkę, na której punkty na terenie miasta Bydgoszczy związane z owadami zapylającymi łączą się z edukatorami, pszczelarzami i aktywistami, dla których edukacja i ochrona owadów zapylających to część ich życia. Elementy ścieżki mogą stać się inspiracją. Gdzie znajdziemy ślady pszczół w Bydgoszczy można sprawdzić TUTAJ.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz