Letnia Akademia Recyklingu 2024 – Z wizytą w świecie robaków!

W czwartek (4 lipca) w ramach Letniej Akademii Recyklingu odbył się wykład oraz warsztaty recyklingowe dla dzieci, których głównymi bohaterami były robaki. Podczas spotkania młodzi uczestnicy mieli okazję nie tylko dowiedzieć się więcej o tych małych stworzeniach – gdzie mieszkają, które z nich są pożyteczne oraz jak są zbudowane, ale także spotkać się z nimi na żywo. 

Bezpłatne, letnie zajęcia ekologiczne dla dzieci organizowane są przez Czystą Bydgoszcz wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy im. Witolda Bełzy. W tym roku cykl spotkań o tematyce ekologicznej zaplanowano nie tylko w głównym gmachu biblioteki na Starym Rynku, ale również w poszczególnych filiach osiedlowych.

Czwartkowe zajęcia pod nazwą ,,Łaaa, robak! Rzecz o żyjątkach niewielkich” odbyły się w Bibliotece na Błoniu przy ulicy Broniewskiego 1. Główną atrakcją przygotowaną dla dzieci było pokazanie wiele polskich i egzotycznych gatunków owadów. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. pająki, patyczaki, wije czy turkucie.

Gościem specjalnym, który trzymał pieczę nad całym wydarzeniem była posiadaczka, miłośniczka i znawczyni wężów, pająków oraz innych małych stworzeń znana w mediach społecznościowych jako „Zootechniczka w trasie”.

Uczestnicy oprócz zachwytów nad niecodziennym wyglądem zwierząt wykazali się także dozą kreatywności, tworząc tematyczne prace w kształcie pająków, do których wykorzystali przepalone żarówki.

Zajęcia Letniej Akademii Recyklingu odbywają się przez całe wakacje. Na najbliższe spotkania zapraszamy 9 i 11 lipca do Apteki pod Łabędziem, gdzie dzieci będą mogły zobaczyć m.in. jak wyglądały pierwsze apteki. Listę wszystkich bezpłatnych zajęć znajdziecie na naszej stronie: https://www.czystabydgoszcz.pl/letnia-akademia-recyklingu-2024/.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz