Letnia Akademia Recyklingu – konkurs dla uczestników

Za nami niemal połowa spotkań w Bibliotece Głównej w ramach Letniej Akademii Recyklingu. Dla zapisanych uczestników przygotowaliśmy kreatywny konkurs, który jeszcze lepiej zapozna najmłodszych z tematyką ekologii.

Zajęcia odbywają się w każdą środę wakacji. Uczestnicy, poprzez zabawę, uczą się proekologicznych postaw, a także uświadamiane są na tematy związane z zanieczyszczeniem środowiska. Na utrwalenie teorii, każdorazowo, wdrażane są zadania praktyczno-manualne – tworzone są różnego rodzaju ozdoby czy zabawki z odpadów.

By pobudzić jeszcze bardziej kreatywność, ale także wzmocnić efekt przekazywanej wiedzy, ogłaszamy konkurs, który polega na stworzeniu makiety przedstawiającej symbol Bydgoszczy – rzeźbę, budynek, miejsce – współcześnie występujący.

Prace konkursowe muszą spełniać określone kryteria, między innymi określony jest maksymalny wymiar podstawy A3, a także materiały, z których można wykonać swoje prace – surowce wtórne lub produkty naturalne. Szczegóły dostępne są w załączonym regulaminie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 sierpnia br. Oficjalne wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 31 sierpnia br. Zapraszamy do udziału wszystkich uczestników.

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz