Miejska sieć ciepłownicza bez tajemnic

Za nami kolejne spotkanie w ramach cyklu organizowanego przez Bydgoski Włącznik Antysmogowy. Tym razem dyskusja przeniosła się do sali Łochowskiego w ratuszu.

31 maja uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji przedstawicieli Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Głos zabrali m.in. Janusz Bejtka, dyrektor ds. Rynku i Sprzedaży i  Ernest Banaś, kierownik Działu Rozwoju Rynku Ciepła.

Zebrani mogli usłyszeć odpowiedź na pytania dotyczące miejskiej sieci ciepłowniczej. Dowiedzieli się, w jaki sposób można złożyć wniosek o podłączenie do miejskiej sieci. W czasie spotkania Osiedlowe Grupy Antysmogowe opracowały wspólnie harmonogram dalszych działań lokalnych. Wymieniono także doświadczenia z dotychczasowych spotkań, które odbyły się m.in. na osiedlach Osowa Góra i Wilczak-Jary.

Przypomnijmy, ze głównym celem cyklu organizowanego przez BWA, jest promowanie ekologicznych źródeł ogrzewania i poprawa jakości powietrza. Przyłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej w znaczący sposób wpływa na stan powietrza. Zmniejszając liczbę indywidualnych pieców grzewczych, redukujemy szkodliwą emisję.

Osoby zainteresowane wymianą ogrzewania, termomodernizacją domu lub założeniem fotowoltaiki, zapraszamy do jednego z punktów doradczych. Czekamy na Was:

– przy ul. Gdańskiej 5 (Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu) rejestracja wizyt domowych: tel. 786 653 426

-przy ul. Pijarów 4, pokój 114 (Zespół Szkół nr 8) rejestracja wizyt domowych: tel. 786 653 426

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz