Posprzątaj Puszczę Bydgoską

W sobotę, 15 czerwca odbędzie się siódma edycja Czystej Puszczy Bydgoskiej. Zapraszamy do wspólnego sprzątania – rozpoczęcie o godz. 9.30 na skraju lasu przy ul. Dąbrowa.

Akcja „Czysta Puszcza Bydgoska” skierowana jest do osób, dla których czystość bydgoskiego lasu jest ważna. Tradycyjnie, po raz siódmy, odbędzie się akcja wspólnego sprzątania Puszczy Bydgoskiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji.

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które w tak wysokim stopniu jest świadome korzyści, jakie daje nam środowisko naturalne, i jednym z ostatnich, które może coś zmienić. Jeśli nie zaczniemy zmian od siebie tu i teraz, to w niedalekiej przyszłości na Ziemi nie będzie sprzyjających warunków do życia – przekonuje pomysłodawca i organizator akcji Marcin Rybacki. – Dlatego spotkajmy się 15 czerwca 2019r. o godzinie 9:30 na skraju lasu przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy i wspólnie posprzątajmy las.

Pierwsza edycja „Czystej Puszczy Bydgoskiej” miała miejsce dokładnie siedem lat temu. Początkowo była to mała inicjatywa skupiająca kilka osób, które chciały coś zmienić i zadbać o czystość Puszczy. Z roku na rok, wydarzenie przyciąga kolejnych uczestników, którzy chcą budować społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska, zwłaszcza lasów. Do tej pory udało się  zebrać ponad 1500 worków śmieci.

Na starcie, każdy z uczestników otrzyma rękawiczki, worki foliowe oraz opiekę jednego z przewodników, który będzie koordynował przebieg każdej z tras. W tym roku organizatorzy zaplanowany trzy ścieżki: ścieżkę krótką – dla rodzin z mniejszymi dziećmi, dłuższą dla osób bardziej zaawansowanych i tę najbardziej wymagającą – dla wprawionych graczy.

Po wielkim sprzątaniu odbędzie się rodzinny piknik, z atrakcjami dla najmłodszych, zdrowym jedzeniem, ogniskiem z kiełbaskami oraz loterią z nagrodami.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.czystapuszczabydgoska.pl

Źródło: www.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz