Pszczela wystawa w Fordonie

Gdzie i jakie pszczoły mieszkają w Bydgoszczy?

Jakie rodzaje pszczół zamieszkują nasze miasto? Jakie miejsca w Bydgoszczy warto odwiedzić, żeby poznać bliżej te pożyteczne owady? Tego można było dowiedzieć się na wystawie „Pszczoły w mieście – pszczela ścieżka w Bydgoszczy”, która była eksponowana w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz.

Bydgoszcz dba o owady zapylające i bierze aktywny udział w międzynarodowym projekcie „BeePathNet”, którego celem jest ochrona pszczół i promocja pszczelarstwa. Dzięki temu w mieście stale przybywa tych małych, ale jakże pożytecznych owadów.

W ramach projektu realizowanego od 2018 roku powstała, m.in. pszczela ścieżka, czyli inicjatywa łącząca osoby i instytucje związane z pszczołami i ich ochroną. Tworzą ją m.in. Ogród Botaniczny, Pszczelarium przy Wyższej Szkole Gospodarki, Ogród sensoryczny przy Zespole Szkół nr 6 w Bydgoszczy czy łąka kwietna i domek dla owadów zapylających w parku Jana Kochanowskiego. Te i kilkanaście innych miejsc związanych z ochroną pszczół zaprezentowano na wystawie, która od 21 czerwca jest dostępna w pasażu Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 na Fordonie.

Oprócz ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas spacerów po Bydgoszczy, podczas wystawy można poznać gatunki pszczół żyjące w mieście, a także dowiedzieć się więcej o ich życiu, wytwarzaniu miodu czy poznać rośliny miododajne, które można spotkać w miejskich parkach i ogrodach. Autorem plansz dostępnych na wystawie jest Dawid Kilon.

– Chętnie włączamy się w inicjatywy, które przybliżają naszym klientom walory przyrodnicze miasta i popularyzują ważne treści ekologiczne. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić przestrzeń naszego pasażu na tę interesującą wystawę o pszczołach. Zachęcamy, żeby podczas zakupów odwiedzić ekspozycję, poznać bliżej pożyteczne owady, jakimi są pszczoły i zaplanować trasy spacerów po Bydgoszczy – mówił Adam Kozioł, menedżer marketingu Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz.

Wystawa „Pszczoły w mieście – pszczela ścieżka w Bydgoszczy” odbyła się między 21 czerwca do 3 lipca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. W sierpniu wystawa będzie dostępna w kolejnej lokalizacji.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz