Rekord Polski dla Bydgoszczy!

28 maja w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, udało nam się pobić rekord Polski w największej liczbie osób grających na instrumentach z recyklingu. Aż 391 osób pokazało światu rytm naszego miasta.

Przygotowania do bicia rekordu trwały kilka dni. W tym czasie wspólnie wykonywaliśmy  eko instrumenty i uczyliśmy się melodii z filmu „Viana”. Wszystko było już dopięte na ostatni guzik, kiedy zaskoczyła nas kapryśna majowa pogoda. Na szczęście organizatorzy i bydgoszczanie nie zawiedli – do siedziby Emceku licznie przybyły całe rodziny.

– Dziękujemy ślicznie wszystkim, którzy przyłożyli swoją rękę do przyniesienia tutaj czajnika, wiaderka i tym podobnych szpatułek kuchennych. Dzięki temu mogliśmy ustanowić ten rekord. Miasto Bydgoszcz po raz kolejny pokazało klasę. W rytmie miasta – dzięki – skomentował wydarzenie Jacek Kwaśniak, Dyrygent Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym ekologicznym święcie wspólnie z Wami! Nasze niezawodne maskotki – Bydgusia i Bydguś również zagrały na swoich instrumentach z recyklingu

Bydgoski rekord został oficjalnie uznany i odnotowany. Wydarzenie było częścią festiwalu Drums Fusion 2022. Do zobaczenia za rok!

[tekst: Daria Bołka]

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz