Sprzątanie świata, zbiórka baterii i nakrętek – ruszają zapisy

Wrzesień to czas powrotów do szkół, ale także czas intensywnych porządków. W związku z nowym rokiem szkolnym, otwieramy zapisy dla placówek oświatowych na zbiórkę baterii i nakrętek. Wszystkich mieszkańców zapraszamy też do aktywnego udziału w sprzątaniu świata.

Akcja „Sprzątanie Świata 2023″, organizowana przez Miasto Bydgoszcz, jest elementem ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2023 Polska” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Jubileuszowa 30.edycja wydarzenia wystartowała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Link do pobrania oficjalnego plakatu

 

Bydgoska akcja adresowana jest do lokalnych placówek oświatowych. Wystarczy wypełnić formularz – w wersji papierowej lub online, odebrać worki, rękawice i … wyruszyć w teren. Mile widziane – a także dodatkowo punktowane – będą działania edukacyjne przeprowadzone w placówce dotyczące odpadów, ochrony środowiska, edukacji ekologicznej. Uwzględniamy także udział w zbiórce baterii i nakrętek. 

Przypominamy, że placówki oświatowe, które uzyskają najwięcej punktów w ogólnej klasyfikacji konkursów ekologicznych w roku szkolnym 2023/2024, otrzymają nagrody finansowe. Najlepsze z najlepszych uzyskają tytuł EKOszkoła i EKOprzedszkole. Przyznanie nagród nastąpi w czerwcu 2024 roku.

Do pobrania:

Sprzątanie świata: Formularz  zgłoszeniowy onlineFormularz zgłoszeniowy PDF;  RegulaminRODO;  Sprawozdanie

Zbiórka baterii: Formularz zgłoszeniowy onlineFormularz zgłoszeniowy PDF;  Regulamin;  RODO

Zbiórka nakrętek: Formularz zgłoszeniowy online;  Formularz zgłoszeniowy PDF;  Regulamin;  RODO

Więcej informacji o akcjach znajduje się pod adresem: https://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/

Sprzątać oczywiście możemy nie tylko we wrześniu i nie tylko wspólnie z placówkami oświatowymi. Projekt Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie to akcja całoroczna i dedykowana wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Uczestnicy zostaną wyposażeni w worki do zbierania odpadów oraz rękawice. Zostanie zorganizowany także odbiór odpadów. Miasto Bydgoszcz przekaże upominki dla uczestników akcji (maksymalnie 30 na akcję). Każdego roku wyzwanie podejmuje kilka tysięcy mieszkańców w różnym wieku. Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: https://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/czysta-bydgoszcz-podejmij-wyzwanie/

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz