Uczniowie VII LO z wizytą w ProNaturze

Młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła ekoelektrociepłownię w Międzygminnym Kompleksie Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura w Bydgoszczy. Wizyta była okazją do zdobycia nowej wiedzy z zakresu dbania o środowisko.

Czwartkowe (11 kwietnia) zajęcia w kompleksie ProNatury rozpoczęły się od krótkiego wykładu w sali edukacyjnej. Następnie ponad 30-osobowa grupa rozpoczęła wycieczkę po zakładzie, w czasie której pracownicy ProNatury opowiedzieli o funkcjonowaniu instalacji. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda gospodarka odpadami, jak mogą dbać o środowisko, co w praktyce dzieje się z odpadami, które sami wyrzucają i ile osób potrzebnych jest do obsługi instalacji.

Nastolatkowie przekonali się też, że z komina spalarni wcale nie wydobywa się czarny, zanieczyszczony dym, a cały proces odbywa się z troską o ekologię. Zajęcia były również okazją do przekazania praktycznych wskazówek i przypomnienia o segregacji odpadów.

Spotkanie odbyło się w ramach koła zainteresowań promującego ekologię wśród uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego, które powstało przy okazji termomodernizacji szkoły. Inwestycja warta niespełna 12 milionów złotych sprawi, że licealiści będą mogli korzystać z nowoczesnych warunków, a sam budynek będzie potrzebował aż o 80 procent mniej energii niż przed modernizacją. Na czas prac zajęcia lekcyjne odbywają się w budynku przy ul. Kościuszki 37.

Za uczniami VII Liceum Ogólnokształcącego już seria kilkugodzinnych zajęć połączonych z warsztatami praktycznymi. W czasie doświadczeń uczniowie pozyskują wiedzę z chemii, fizyki i biologii oraz dowiadują się, jak wykorzystać ją w zakresie dbałości o środowisko i jakość powietrza. Kolejne takie zajęcia w przyszłym tygodniu. Wkrótce w centrum miasta będzie można także zobaczyć wystawę prac uczniów zgłoszonych w ekologicznym konkursie.

Warsztaty odbywają się w ramach Projektu Termomodernizacja VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wspartego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG.

 

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz