Wielki Dzień Pszczół

7 sierpnia od 11.00 do 19.00 Miasto Bydgoszcz wspólnie z CH Focus zaprasza na akcję pt. „Słodkiego dnia pszczoły!”

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. CH Focus jest elementem pszczelej ścieżki utworzonej w ramach międzynarodowego projektu BeeBathNet. To właśnie tu, na dachu Centrum w kolorowych pasiekach mieszka 360 tysięcy pszczół.

Tego dnia zaplanowaliśmy mnóstwo pszczelich oraz ekologicznych atrakcji a co najważniejsze pyszny miód!

Warsztaty młodego pszczelarza! Jak wygląda praca pszczelarza? O tym wszystkim opowie Nam prawdziwy lokalny pszczelarz – Mateusz Andryszak*. Na warsztatach dzieci zobaczą prawdziwy strój do pracy oraz przymierzą kapelusze, które ochraniają twarz podczas pracy.

Kącik artystyczny – 150 pierwszych dzieci, które pojawią się na akcji ozdobi swój magnes- pszczółkę! Będzie też okazja do stworzenia świeczki z pszczelego wosku!

Spotkanie z przytulną pszczołą  – Dzieci spotkają się z przytulną pszczołą. Będzie to okazja do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Bydguś i Bydgusia – miejskie maskotki podpowiedzą Wam jak możemy zadbać o nasze miasto. Cenne wskazówki znajdziesz w Ekologicznym ABC – poradniku, który tego dnia będzie przez nich rozdawany.

Strefa EKO – zagraj z nami w gry ekologiczne, dowiedz się jak segregować odpady i wygraj ekologiczne upominki.

Pszczela wystawa. Z tej okazji wracamy też z naszą wystawą o Pszczelej Ścieżce w Bydgoszczy, rozdajemy mapy Pszczelej Ścieżki i miododajne nasiona!

*Mateusz Andryszak, pszczelarz  z Miejskiej Pszczoły, przyjaciel Pszczelej Ścieżki i opiekun pasieki w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku oraz twórca pasieki w Ostromecku. Przy okazji przypominamy, że CH Focus, Leśny Park Kultury i Wypoczynku oraz Ostromecko – to punkty na naszej Pszczelej Ścieżce, do której zwiedzania jak zawsze namawiamy!

Mapy Pszczelej Ścieżki możecie potrzymać dziś w CH Focus, w Bydgoskim Centrum Informacji, Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Gdańska 5) oraz wszystkich punktach na Pszczelej Ścieżce.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz