Zakład Karny w Fordonie dołączył do sprzątania świata

W minioną niedzielę, 24 kwietnia, osadzeni z Oddziału Zewnętrznego fordońskiego Aresztu Karnego posprzątali w Parku Milenijnym i w okolicach synagogi w Fordonie. Była to okazja do pożytecznego spędzenia czasu wolnego czasu i promowania troszczenia się o środowisko wśród mieszkańców.

– Dzięki temu osadzeni uczą się obowiązkowości, czerpania z satysfakcji związanej z dobrze wykonaną pracą na rzecz społeczności lokalnej i środowiska. Dzięki tym prostym działaniom zaczynają szerzej dostrzegać swoje możliwości. Już nawet przy niewielkim trudzie, organizując się razem możemy dokonywać dobrych rzeczy, które dostrzegamy bardzo szybko. W końcu miło jest spojrzeć, po kilku godzinach pracy, na piękne zielone tereny – wolne od śmieci – podsumowuje akcję, jej koordynator kpt. Marek Mikielewicz.

Zatrudnieni poza terenem ZK poświęcili swój czas wolny i z okazji Dnia Ziemi już po raz kolejny włączyli się w akcję sprzątania naszej planety. Działania były realizowane w ramach projektu CZYSTA BYDGOSZCZ – PODEJMIJ WYZWANIE, w którym mogą wziąć udział wszyscy, chcący posprzątać swoją okolicę w naszym mieście.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz