Wspólne sprzątanie i piknik z EKOzabawami!

W sobotę, 23 marca grupy dzieci wraz z opiekunami sprzątały tereny leśne należące do Nadleśnictwa Bydgoszcz. Na uczestników czekały gry, zabawy przy ognisku i poczęstunek.

Akcja sprzątania świata została zrealizowana w ramach projektu ,,AKTYWNI RAZEM – WOLNI OD UZALEŻNIEŃ’’ prowadzonego przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”. Współorganizatorem wydarzenia promującego proekologiczne zachowania wśród młodych obywateli było Miasto Bydgoszcz.

W sobotnim wydarzeniu wzięły udział zgłoszone wcześniej osoby, które otrzymały worki na odpady oraz jednorazowe rękawice ochronne. Mimo deszczowej pogody nie brakowało chętnych do działania. Podzieleni na grupy uczestnicy rozpoczęli działania o godz. 10 wyruszając z trzech pętli autobusowych: ul. Glinki 144, Belma i Chemiczna, by dotrzeć na polanę przy leśniczówce na terenie Leśnictwa Bielice.

To właśnie tam czekały na nich dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy zapewniło między innymi Miasto Bydgoszcz. Dzieci mogły zagrać w nasza wielką EKOgrę oraz EKOtwistera, a także zakręcić EKOkołem fortuny. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania piosenek. Atrakcją okazały się nasze maskotki – Bydguś i Bydgusia, które chętnie witały się nie tylko z najmłodszymi uczestnikami akcji oraz pozowały do wspólnych zdjęć.

We wspólnym pikniku uczestniczył również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który podziękował wszystkim dzieciom, rodzicom, opiekunom i organizatorom. – Wreszcie nauczymy tych, którzy śmiecą, że do lasu nie należy śmieci przynosić, tylko je zabierać – mówił prezydent.

Sobotnia akcja była kolejną okazją do edukowania dzieci w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Ponadto uczestnicy mogli zobaczyć również nowoczesny pojazd Pogotowia Ekologicznego Eneris Proeco wyposażony w specjalistyczny sprzęt niezbędny do szybkiego reagowania po zgłoszeniu porzuconych odpadów niebezpiecznych.

Warto wiedzieć, że od 1 marca rozpoczęła się kolejna edycja miejskich akcji sprzątania realizowanych w celu promowaniu postaw proekologicznych oraz poprawy czystości najbliższego otoczenia i zachęcenia do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do udziału w dwóch projektach – „Podejmij Wyzwanie” i „Ekokluby”. Więcej informacji o nich można znaleźć TUTAJ

fot. Szymon Makowski

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz