30 drzew dla bydgoskich dzieci. Wystartował nowy konkurs ekologiczny

Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy to akcja skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta. Dzieci w wieku 3 do 10 lat mogą zostać opiekunem miejskiego drzewa.

Konkurs organizowany jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Aby wziąć udział w nim udział, należy przesłać swoją pracę plastyczną do dnia 5 lipca 2022 r. Technika wykonania zależy od Was. Możecie stworzyć swoje dzieło za pomocą tradycyjnego rysunku i wyklejanki, bądź też stworzyć grafikę komputerową.

Najlepsze prace zostaną wyłonione w czasie internetowego głosowania. Po wyłonieniu laureatów i weryfikacji miejsca, wspólnie z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej  miasto zasadzi drzewko w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. Zwycięzcy otrzymają  również specjalny certyfikat i status opiekuna drzewa, potwierdzony wpisem do systemu miejskiego monitoringu drzew.

Akcja skierowana jest do pojedynczych osób, oraz  grup (np. rodzeństwa).

Serdecznie zapraszamy do przesyłania swoich prac i aktywnego głosowania na stronie: www.bydgoszcz.pl/drzewo w okresie od 10 do 24 sierpnia 2022 r.

Harmonogram:
Zgłaszanie prac do 5 lipca 2022 r.
Głosowanie na www.bydgoszcz.pl/drzewo –  od 10 do 24 sierpnia 2022 r.

Zgłoszenia przesyłamy z dopiskiem konkurs „Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy”:

elektronicznie na adres budzetobywtelski@um.bydgoszcz.pl lub

– w formie tradycyjnej na adres

Biuro Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz

Więcej informacji w REGULAMINIE (link – kliknij).
Formularz zgłoszeniowy i zgody (link-kliknij)

Projekt zwyciężył w głosowaniu na Mały Projekt Społeczny w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ma na celu zainteresowanie najmłodszych tematyką ekologii, popularyzację wiedzy przyrodniczej a także poszerzanie wiedzy nt. roli drzew w miejskim ekosystemie. Miasto przeznaczy na ten cel 30 000 zł.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz