„Dni Otwarte” w nowej Szkole Podstawowej w Fordonie

W najbliższą sobotę, 2 września, zapraszamy na „drzwi otwarte” Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. „Bora” Komorowskiego 2 w Fordonie. Przyjdź i na własne oczy zobacz, jak wygląda najnowocześniejszy budynek oświatowy w regionie. Na zwiedzających czekają atrakcje.

Zapraszamy mieszkańców już od godz. 10.00. Powierzchnia tej nowoczesnej placówki wynosi niemal 13 tys. m kw., dlatego zwiedzających oprowadzać będą przewodnicy (w grupach maksymalnie 20-osobowych). Po zwiedzaniu – szczególnie najmłodszych mieszkańców – zapraszamy na pokazy naukowe prof. Ciekawskiego i do udziału w zabawach pod okiem animatorów.

O godz. 11.00  zaplanowano oficjalne powitanie gości przez prezydenta Rafała Bruskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Hannę Wojciechowską-Świeciak. Mieszkańców i uczniów gospodarze obiektu poczęstują okolicznościowym tortem. Kwadrans później (11.15) zaplanowano konkurs z nagrodami z wiedzy o szkole, osiedlu i Bydgoszczy. W godz. 12.00-13.00 odbędzie się pokaz Straży Miejskiej z psami służbowymi, strażnicy przeprowadzą również kurs samoobrony.

Przez cały czas na terenie szkolnym działać będą stoiska tematyczne m.in. poświęcone sprawom ekologii i segregowania odpadów, stoisko Bydgoskiej Karty Rodziny 3+ i Karty Seniora, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o programie oraz otrzymać swoją Kartę, będzie kącik zabaw dla najmłodszych dzieci oraz stanowisko informacyjne Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Interesującym punktem będzie z pewnością laboratorium prof. Ciekawskiego, gdzie przeprowadzane będą proste eksperymenty z zakresu chemii i fizyki m.in. z wykorzystaniem ciekłego azotu. Będzie również stanowisko malowania buziek dla dzieci, a animatorzy będą zapraszać najmłodszych do wspólnej zabawy z chustą animacyjną, w ramach zawodów sprawnościowych czy zajęć plastycznych.

Warto wiedzieć:

Budowa nowej szkoły trwała od grudnia 2015 r. do sierpnia br. Wartość inwestycji sięga niemal 44 mln zł i w całości została sfinansowana z budżetu miasta. W budynku funkcjonować będzie Szkoła Podstawowa nr 9 – placówka pomieści maksymalnie 700 uczniów. W tym samym budynku zlokalizowane będzie przedszkole na maksymalnie 200 dzieci.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz