Rozstrzygnięcie akcji „Sprzątanie Świata 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”. 

Do akcji przystąpiło ponad 22 tysiące dzieci i młodzieży z blisko 90 placówek oświatowych z Bydgoszczy. W akcji wzięły udział również Kujawsko – Pomorskie Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze, Areszt Śledczy i Zakład Karny z Bydgoszczy, Zespół Szkół dla Dorosłych oraz chętni mieszkańcy niektórych osiedli.

Na potrzeby akcji wydano 4 tys. worków i 30 tys. rękawic. Dzieci, młodzież i dorośli zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli aby posprzątać nasze Miasto. Zebrane odpady zostały przekazane do Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Pronatura.

W placówkach oświatowych zostały przeprowadzone liczne konkursy ekologiczne, happeningi, teatrzyki, warsztaty i pogadanki na temat segregacji i recyklingu odpadów.

Zgodnie z punktem III regulaminu konkursu wyłoniono najlepsze placówki:

  • I miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Serduszko”,
  • II miejsce  – Przedszkole nr 70 „Stokrotka”,
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 56,

Ponadto przyznano wyróżnienia za wyjątkowo ciekawe działania organizowane w placówkach w ramach akcji „Sprzątanie świata”:

  • Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia”
  • Przedszkole nr 20
  • Przedszkole nr 34 „Mali Odkrywcy”
  • Przedszkole nr 66
  • Przedszkole Niepubliczne „Borowiki”.

 Gratulujemy