Ekokluby 2022 – podsumowanie akcji

Koniec roku to bez wątpienia czas podsumowań. Zaczynamy serię wpisów o ekoaktywności mieszkańców w mijającym roku.

W pierwszym poście przedstawiamy kluby sportowe z naszego miasta, które wzięły udział w akcji Ekokluby. Cieszymy się, że tak wielu sportowcom nie jest obojętne otoczenie, w którym mieszkają, uczą się i trenują.

Przypominamy, że akcja skierowana jest do zawodników bydgoskich klubów sportowych i polega na zgłoszeniu zaśmieconego miejsca w Bydgoszczy, a następnie posprzątaniu tego terenu. W 2022 roku w akcji wzięło udział szesnaście klubów: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 Sekcja Kolarska, Uczniowski Klub Sportowy Bekawianka, Bydgoski Klub Wioślarek, Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza, Bydgoski Klub Sportowy „Chemik”, Akademia Piłkarska Małych Mistrzów, Parafialny Klub Sportowy Wiatrak, Międzyszkolny Klub Sportowy Sekcja Pływacka, Wodne Towarzystwo Sportowe „Astoria”, Stowarzyszenie Akademia Skoku O Tyczce D’jumping Team, Klub Sportowy Romet, Fundacja Centrum Inicjatyw Edukacyjnych, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Tenis Arena Bydgoszcz, Budowlany Klub Sportowy, Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz.

Wszystkich uczestników tegorocznego sprzątania z przyjemnością wymieniamy z nazwy, aby też motywować do działania inne kluby. Nagrodą za podjęty trud jest nie tylko duma z własnych, dobrych uczynków czy świadomość rzeczywistego i pozytywnego oddziaływania na swoje miejsce zamieszkania. Zgodnie z zasadami, każdy klub za zorganizowaną akcję otrzymuje voucher na kwotę 1 000 zł do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego lub działalność statutową wynikającą z regulaminu klubu. I tak w mijającym roku finansowaliśmy na przykład: zakup akcesoriów rowerowych, strojów piłkarskich, przyrządów do fitnessu, sprzętu szachowego, strojów pływackich. Na podkreślenie zasługuje też fakt, iż każdy klub w danym roku kalendarzowym może zorganizować dwie akcje. Wówczas do zdobycia są dwa vouchery.

Jesteśmy przekonani, że akcja Ekokluby to świetna okazja do integracji dla zawodników w słusznym celu. W końcu kto, jak nie sportowiec, potrafi sprawnie i dokładnie wykonywać przyjęte cele do wykonania. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Zasady akcji dostępne są pod tym linkiem.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz