Muzycznie i ekologicznie!

Już 28 maja w czasie festiwalu DRUMS FUSION będziemy mogli wspólnie pobić kolejny rekord Polski! W tym roku siły połączą miłośnicy dobrej muzyki i ekologii.

Na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy postaramy się zgromadzić największą liczbę osób grających na instrumentach z recyklingu. Muzycy – profesjonaliści i amatorzy, wykonają wspólnie utwór Na drodze tej z filmu „Vaiana”.

Nie wiecie, jak samodzielnie wykonać eko instrument? Możecie liczyć na naszą pomoc! Przygotowaliśmy film instruktażowy, dzięki któremu z łatwością zbudujecie go w domu. W dniu wydarzenia będziemy również pomagać Wam zbudować Eko instrument na miejscu.

Materiały, które przydadzą się do budowy instrumentu to m.in.: tuby z kartonu, wiaderka plastikowe, garnki i pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a także zalegające w szafce ryż, kaszę i inne produkty, z których można zrobić perkusjonalia.

Rekord Polski w największej liczbie osób grających na instrumentach z recyklingu będziemy bić w jednej z czterech grup, podzielonych ze względu na rodzaje instrumentów:

I GRUPA: Sekcja dzwonków (instrumenty blaszane)

II GRUPA: Sekcja surdo (bębny zrobione z plastikowych wiader)

III GRUPA: Sekcja cajonowa (skrzynki drewniane, pudła kartonowe)

IV GRUPA: Sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery).

Wszystkich chętnych zapraszamy do nadsyłania swoich zgłoszeń na adres: rekord@mck-bydgoszcz.pl. Każdy zapisany wcześnie uczestnik otrzyma gwarantowany gadżet festiwalowy. Do wyboru m.in.: czapki, koszulki, buff typu komin.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie: www.drumsfusion.pl

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz