Odpady z Nakła trafią do bydgoskiej ekoelektociepłowni

Miasto Bydgoszcz podpisało porozumienie z gminą Nakło w sprawie przetwarzania odpadów komunalnych. Tym samym Nakło dołączyło do listy gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych „ProNatura”.

Porozumienie międzygminne w sprawie przejęcia przez Bydgoszcz zadań własnych Gminy Nakło w zakresie realizacji obowiązku utrzymania i eksploatacji regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zostało podpisane 29 grudnia w ratuszu przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i burmistrza Nakła Sławomira Napierałę. W spotkaniu wzięli udział także Tomasz Angielczyk – Skarbnik Miasta Nakła nad Notecią, Konrad Mikołajski – Prezes zarządu ProNatura oraz Dyrektor Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi – Adam Musiała.

Ostatnio podpisaliśmy porozumienie z gminą Koronowo. Bardzo się cieszę, że do listy gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskiej spalarni dołączy dziś Nakło– powiedział prezydent Rafał Bruski.

Odpady z Nakła będą kierowane do bydgoskiej spalarni. Szacuje się, że będzie to około dziewięciu tysięcy ton – podkreśla Prezes Zarządu ProNatura Konrad Mikołajski. Co ważne, gmina Nakło od pewnego czasu współpracowała z bydgoską ProNaturą, a teraz na mocy porozumienia dołączyła do kolejnych gmin w ramach współpracy metropolitarnej.

 

źródło: www.bydgoszcz.pl

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz