Praca bydgoskiej uczennicy stanie się ekomuralem

Zakończył się konkurs plastyczny skierowany do uczniów bydgoskich szkół podstawowych organizowany przez firmę Stena Recykling, pod honorowym patronatem Prezydenta Bydgoszczy. “Zmaluj z nami ekologiczny świat”, to hasło konkursu, który polegał na przygotowaniu dziecięcej wizji ekologicznego świata, w którym kluczową rolę odgrywa recykling lub koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzieci z klas 1-3 miały dwa tygodnie na przygotowanie swoich prac. W jury oceniającym prace znaleźli się przedstawiciele firmy oraz Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Zgłoszonych zostało 27 prac konkursowych, z 5 szkół podstawowych w Bydgoszczy. Wszystkie prace były niezwykle kreatywne i zasługiwały na docenienie. Zwycięski rysunek wykonała Barbara Waśniewska, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1 w Bydgoszczy. Praca zawiera nie tylko symbole ekologii i nawiązania do życia w sposób przyjazny dla środowiska, ale przedstawia również przykładowe ścieżki przetwarzania poszczególnych frakcji, co stanowi walor edukacyjny.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu “Zmaluj z nami ekologiczny świat”. Mimo młodego wieku prace niosły z sobą bardzo dojrzały przekaz dotyczący odpowiedzialności za środowisko. Cieszy mnie, że dzieci bardzo często zwracały uwagę na prawidłową segregację odpadów. Mam nadzieję, że praca, która trafi na mural będzie ważnym głosem młodych bydgoszczan, którzy mają wiele do przekazania dorosłym –  podkreśla Michał Sztybel, Zastępca Prezydenta Bydgoszczy.

Zwycięski projekt posłuży do stworzenia ekologicznego muralu, który powstanie na ścianie oddziału Stena Recycling w Bydgoszczy. Specjalna grafika zostanie wykonana z wykorzystaniem tzw. farb fotokatalitycznych, które potrafią usuwać z powietrza zanieczyszczenia, smog oraz spaliny. Zwyciężczyni otrzyma nagrodę rzeczową, a jej szkoła – 5000 zł do wykorzystania na potrzeby placówki.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz