SprzątaMY Czyżkówko – 22 maja

W najbliższą sobotę podejmujemy wyzwanie w walce ze śmieciami w kolejnej części miasta. Z inicjatywy Rady Osiedla Czyżkówko przy wsparciu Nadleśnictwa Żołędowo i Fundacji Zielone Jutro posprzątaMY las i miejskie tereny zielone na bydgoskim osiedlu Czyżkówko.

W imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców do wspólnej pracy, dla uczestników akcji zostały przygotowane ekoupominki m.in. sadzonki drzew i krzewów. Miejsca zbiórki zostały wyznaczone w pięciu lokalizacjach:

  1. ul. Chmurna/ ul. Siedlecka (w rejonie „Pawilonu”)
    2. ul. Siedlecka/ ul. Pileckiego (przy parku między stawem, a ul. Pileckiego obok Hotelu Logan)
    3. ul. Wyrzyska/ ul. Deszczowa (wejście do lasu przy blokach obok firmy Maktronik)
    4. ul. Wyrzyska/ ul. Deszczowa (przy szlabanie do lasu)
    5. ul. Filtrowa/ ul. K. Jułgi (przy punkcie InPost)

W każdej z lokalizacji na mieszkańców będą na czekać koordynatorzy. Worki na odpady będą dostępne na miejscu. Warto zabrać własne rękawice, będzie można skorzystać z tych przygotowanych przez organizatorów. W związku z aktualnymi zaleceniami epidemiologicznymi teren akcji jest na tyle duży, że zachowanie kilku- czy nawet kilkunastometrowych odstępów między uczestnikami nie będzie stanowiło problemu. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego chęć uczestnictwa i rejon warto zgłosić do 20.05.2021 koordynatorowi tel: 660 794 361 lub e-mail: sprzatanie.czyzkowka@interia.pl.

Mieszkańcy sprzątają przez cały rok!

Przypominamy o akcji Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie

Wystarczy zgłosić teren który chce się sprzątać, po weryfikacji Miasto Bydgoszcz zapewnia worki, rękawice, eko upominki i odbiór odpadów.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz