Warsztaty pełne doświadczeń

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wzięli udział w warsztatach bazujących na doświadczeniach i pokazach przedstawiających różne zagadnienia przyrodnicze – także te dotyczące alternatywnych czy odnawialnych źródeł energii. Zajęcia zostały przeprowadzone w związku z termomodernizacją budynku szkoły na Osiedlu Leśnym.

Piątkowe spotkanie (5 kwietnia) odbyło się w budynku przy ul. Kościuszki 37, gdzie – na czas remontu budynku przy ul. 11 Listopada 4 – realizowane są zajęcia dydaktyczne. W warsztatach uczestniczyła grupa około 30 uczniów z koła zainteresowań, które powstało przy okazji termomodernizacji VII LO.

W trakcie trzygodzinnych zajęć uczniowie aktywnie brali udział w różnych doświadczeniach, by w ten sposób poznać zagadnienia przyrodnicze. Nie zabrakło też eksperymentów przydatnych w życiu codziennym, jak rozpalanie ognia poprzez tarcie drewna. Uczestnicy zajęć mogli w praktyce wykorzystać wiedzę pozyskiwaną na zajęciach z fizyki, chemii czy biologii.

Tego typu warsztaty to część działań koła zainteresowań w szkole, które nawiązuje do tematyki ekologii, ochrony środowiska i zjawisk umożliwiających zwiększenie dbałości o środowisko i jakość powietrza z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Opiekunem koła jest Grzegorz Deptuła, nauczyciel geografii z VII LO.

To nie ostatnie tego typu zajęcia dla uczniów. Kolejne warsztaty zaplanowane są za dwa tygodnie i również odbędą się przy ul. Kościuszki. Jednak już niebawem uczniowie powrócą do budynku szkoły na Osiedlu Leśnym. Prace związane z projektem ,,Termomodernizacja VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy” dobiegają końca. Koszt inwestycji to niespełna 12 milionów złotych, z czego aż 7 mln pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG)  2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”.

 

Warsztaty odbywają się w ramach Projektu Termomodernizacja VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wspartego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz