Warsztaty recyklingowe na urodziny Miasta Bydgoszczy

19 kwietnia nasze ukochane miasto obchodzi swoje 678. urodziny! Z tej okazji Czysta Bydgoszcz wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy zorganizowała wyjątkowe warsztaty recyklingowe na Barce Lemara. 

Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywały się w terminie 16-18 kwietnia. Każdego dnia inne grupy przedszkolne i szkolne uczestniczyły w kreatywnych spotkaniach. Ich miejsce także było wyjątkowe. Tegoroczna celebracja urodzin Miasta Bydgoszczy odbywała się… na wodzie! A dokładnie w Barce Lemara zacumowanej przy nabrzeżu Brdy.

W trakcie warsztatów powstały prace związane z naszym miastem. Grupa przedpołudniowa wykonywała jubileuszowe pocztówki ukazujące urokliwe zakątki Bydgoszczy od strony wody. Na stworzonych przez dzieci kartkach pojawiły się m.in. bydgoskie spichrze, pomnik Przechodzącego przez rzekę czy Opera Nova. Nie zabrakło także ręcznie wykonanych znaczków, np. z widokiem wieży ciśnień.

W trakcie zajęć rozpoczynających się od godz. 11:30 dzieci budowały makietę Barki Lemara. Do pracy wykorzystano materiały nadające się do recyklingu, którymi były przede wszystkim papierowe kartki w różnych kolorach. Ciekawym dodatkiem było wykorzystanie folii bąbelkowej do stworzenia iluzji wody pod barką. Precyzyjna praca zaowocowała powstaniem wyjątkowych prac!

Podobne warsztaty recyklingowe odbyły się także 20 kwietnia. Tym razem jednak były przeznaczone dla całych rodzin, które wspólnymi siłami zbudowały makietę barki z już niepotrzebnych materiałów. Dobra zabawa jak zawsze była gwarantowana!

fot. Szymon Makowski

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz