Zimowe EkoFerie rozpoczęte!

W poniedziałek, 19 lutego odbyły się pierwsze ekologiczne zajęcia adresowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta w trakcie tegorocznych ferii zimowych. Projekt zimowe EkoFerie w Bibliotece u Bełzy 2024 organizowany jest przez Czystą Bydgoszcz wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy. Przed nami jeszcze cztery ciekawe spotkania!

W ramach pięciodniowych EkoFerii dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w miniwykładach na temat ekologii, interaktywnych warsztatach recyklingowych oraz przeróżnych zajęciach dodatkowych. Udział w zajęciach jest darmowy, dzięki wsparciu Miasta Bydgoszcz, a każdego dnia omawiany jest inny temat. W ten sposób edukacja o ochronie środowiska realizowana jest w sposób przyjazny dla dzieci.

Podczas pierwszych zajęć omawiano wątek jednorazowych opakowań. Uczestnicy mogli przekonać się, jak zapobiegać nadmiarowi takich przedmiotów oraz czym zastąpić na przykład foliowe worki czy plastikowe butelki. Zajęcia rozpoczął miniwykład o segregacji odpadów, który zwieńczyła gra sprawdzająca zdobyta wiedzę. W części warsztatowej stworzono wyjątkowe i praktyczne ozdoby – wielorazowe pojemniki w oryginalnych kształtach np. sowy czy żółwia. Do kreatywnych pracy wykorzystano między innymi fragmenty plastikowej butelek i kolorowe kartki.

W kolejnych dniach zaplanowane są zajęcia dotyczące zmiany klimatu i zagrożonych gatunków zwierząt, powstawania żywności, samodzielnego tworzenia nietypowych zabawek oraz zwyczajach podbiegunowego zoo.

Udział w zajęciach poprzedziły zapisy realizowane przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy, która w ramach współpracy z miastem realizuje różne akcje promujące ekologię. W zeszłym roku wzięło w nich udział niemal 1400 osób, a w tym planowana liczba uczestników wynosi 2500 osób.

Czytaj więcej tutaj. 

fot. Szymon Makowski

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz