Akcja Cud Miód – wielkie miodobranie w CH Focus

Dzieci i dorośli, którzy odwiedzili centrum handlowe Focus w Bydgoszczy w sobotę 12 sierpnia, mogli świętować Wielki Dzień Pszczół. Akcja organizowana przy współudziale Miasta Bydgoszcz obfitowała w atrakcje! Pszczele ciekawostki, twórcze zajęcia, gry, zabawy i wystawa… – to tylko niektóre z nich.

Miejsce wydarzenia zostało wybrane nieprzypadkowo – CH Focus jest jednym z ważnych punktów pszczelej ścieżki w Bydgoszczy powstałej w ramach międzynarodowego projektu BeeBathNet. Na dachu galerii ulokowanej w centrum miasta znajdują się pasieki. To właśnie zabranego z nich miodu można było posmakować, a nawet zabrać ze sobą w słoiczku do domu.

Podczas akcji, odbywającej się w godz. 11:00-19:00, ciekawy świat owadów przybliżyła pszczela wystawa, z której można było dowiedzieć się różnych ciekawostek o ich życiu, budowie, zachowaniu, a także znaczeniu dla przyrody. O tym, jak wygląda ul od środka i jak produkowany jest miód opowiedział pszczelarz. Podczas warsztatów dzieci i rodzice mogli stworzyć świecę z wosku pszczelego, ozdobne opaski, radosne pszczółki, a także ozdobić drewniane magnesy w kształcie głównych bohaterów tego dnia. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Były animacje, konkursy z nagrodami, strefa foto z pszczołami w roli głównej, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Tego dnia można było także spotkać maskotki Bydgusię i Bydgusia oraz Miss Pszczołę, które także chętnie bawiły się z dziećmi.

Dodatkowo, dzięki współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy, zainteresowani mogli zagrać w gigantyczną eko grę planszową oraz koło zabawy, a także skorzystać z innych atrakcji i stoisk zorganizowanych przez jednego z partnerów akcji, Czystą Bydgoszcz. Wspólne miodobranie okazało się ciekawą formą spędzenia czasu nie tylko dla miłośników miodu i pszczół, ale także wszystkich ciekawych i chętnych zagłębienia się w tajemniczy świat owadów.

Sobotnie spotkanie odbyło się już po raz czwarty. Wydarzenie to jedno z działań bydgoskiego centrum handlowego realizowanych w ramach programu ESG i strategii G City Poland. Partnerami tegorocznej akcji są Urząd Miasta Bydgoszczy, Czysta Bydgoszcz oraz Pszczela Ścieżka w Bydgoszczy.   

 

 

fot. Szymon Makowski 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz