Miasto Bydgoszcz włącza się w działania mające na celu ochronę pszczoły miodnej i dzikich owadów zapylających, m.in. poprzez udział w międzynarodowym projekcie BeePathNet, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. W projekcie zebrało się grono osób, którym pszczoły są bliskie, którzy o pszczołach wiedzą wiele. Dlatego jednoczymy się w Pszczelą Ścieżkę, na której punkty na terenie miasta Bydgoszczy związane z owadami zapylającymi łączą się z edukatorami, pszczelarzami i aktywistami, dla których edukacja i ochrona owadów zapylających to część ich życia.

Dzięki pracy jednej z takich osób – Dawida Kilona powstała wystawa o pszczołach, która latem tego roku towarzyszyła nam na ulicy Mostowej. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego wychodząc naprzeciw podobnym pro-pszczelim inicjatywom, z radością umieszczamy wystawę gotową do druku i do wykorzystania w celach edukacyjnych. W zamian prosimy o informację, że taka wystawa się odbyła na adres: wzr@um.bydgoszcz.pl (tytuł maila: BeePathNet) z dopiskiem kiedy i gdzie gościły nasze pszczoły.

 

Wystawę wraz z opisem i mapą punktów Pszczelej Ścieżki, zmieściliśmy do mini-przewodnika autorstwa Dawida Kilona pt. „Miód nie jest najważniejszy. Dawid Kilon opowiada o pszczołach”.

Do miodnej lektury zapraszamy TUTAJ.