Bydgoskie Dni Energii

Home / Zarządzanie energią / Bydgoskie Dni Energii

Kilkunastu wystawców e – pojazdów, eksperci branżowi, przedstawiciele znanych marek samochodowych i portali związanych z tematyką e-mobilności i mieszkańcy Bydgoszczy uczestniczyli w dniu 25 kwietnia 2018r. w III Bydgoskich Dniach Energii. Pro-ekologiczna impreza odbyła się już po raz trzeci, tym razem na terenie Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była Elektromobilność.  Konferencja na temat przyszłości elektromobilności w Polsce i regionie skupiła  grono ekspertów i sympatyków  oraz Bydgoską młodzież. Do tego zorganizowano szereg atrakcji plenerowych, w tym wystawę aut (marek BMW, FIAT, IVECO, NISSAN, LEXUS, TESLA, TOYOTA) autobusów i  skuterów elektrycznych, przejażdżki rowerami elektrycznymi i autem elektrycznym, stoiska uczelni i szkół, związanych z kształceniem w obszarze motoryzacji, a także konkursy z nagrodami.

Uczestnicy konferencji mogli też uzyskać informacje na temat projektu mySMARTLife realizowanego przez Miasto Bydgoszcz z programu Horyzont 2020, który dotyczy obszaru inteligentnych miast. Celem projektu jest stworzenie trzech miast wiodących (Hamburg, Helsinki, Nantes) oraz miast replikujących (Bydgoszcz, Rijeka, Palencja i Warna), bardziej przyjaznymi środowisku poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych i wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

W trakcie imprezy promowano również projekty międzynarodowe, prowadzone przez Zespół Energetyka Miejskiego tj. ENERGY@SCHOOL i CitiEnGov: „Miasta dla dobrego zarządzania energią”, dzięki którym możliwy był zakup m.in. rowerów elektrycznych.

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz