Projekt Ekologiczny – Czy to SmoK, czy SmoG?
Program „Czy to smok, czy smog?”
Projekt realizowany jest w placówkach oświatowych od 2016 roku, wpisując się w codzienność edukacyjną sieci bydgoskich przedszkoli i szkół. Zawiera innowacyjny komplet scenariuszy oraz pomocy dydaktycznych służących kształceniu świadomości zagrożeń płynących z zanieczyszczeń powietrza, co stanowi ważny punkt edukacji ekologicznej związanej ściśle z problemem smogu.
Program dedykowany jest dzieciom przedszkolnym w wieku od 3 do 6 lat oraz uczniom klas pierwszych szkół podstawowych.
Organizatorami projektu jest Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy (główny promotor działań na rzecz dzieci), Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy (główny promotor działań na rzecz nauczycieli) oraz Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Za sprawy organizacyjne odpowiada autor programu, pomysłodawczyni projektu, Pani Anna Miszewska (e-mail: anna.miszewska@cen.bydgoszcz.pl, tel. 503-186-511), a także mentorzy programu Pani Krystyna Karpińska oraz Pani Iwona Olejnik.
Do projektu można zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cen.bydgoszcz.pl
Więcej o projekcie można pobrać TUTAJ.
KONKURS FOTOGRAFICZNY
„Unikaj smogowej chmury, spędzaj czas na łonie natury!”
Konkurs organizowany jest w ramach realizacji projektu „Smok czy Smog?”. Adresowany jest do dzieci przedszkolnych i rodziców. Jego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni oraz rozbudzanie zainteresowań fotografowaniem.
Zadaniem uczestników jest przedstawienie fotografii zgodnie z tematem konkursu „Unikaj smogowej chmury, spędzaj czas na łonie natury!”.
Wymogi zdjęcia, zasady oceny i inne wymogi formalne dostępne są w załączniku: Regulamin konkursu fotograficznego
Fotografię należy przesłać do 28 kwietnia 2023 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 5 czerwca 2023 roku na gali zakończeniowej projektu Smok czy Smog? . Wśród uczestników konkursu zostanie przyznane 6 nagród głównych.
Autor-koordynator projektu:
Anna Miszewska, numer kontaktowy: 503-186-511