EkoAktywna niedziela w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim

W niedzielę, 26 maja mieszkańcy Bydgoszczy zebrali się na terenie rekreacyjnym przy V Śluzie, aby spędzić ekoaktywny dzień. Druga edycja rodzinnego pikniku organizowanego przez Miasto Bydgoszcz miała na celu promowanie i wzmacnianie świadomości uczestników na temat ekologii, a także integrację bydgoszczan.

Podczas wydarzenia pn. ,,Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim’’ zarówno na starszych, jak i młodszych czekał szereg atrakcji. Osoby aktywnie spędzające czas na świeżym powietrzu mogły wziąć udział w miejskich EKOgrach i zabawach z nagrodami, a także zaczerpnąć informacji na temat sportowego projektu – aplikacji Aktywne Miasta, aby od czerwca po raz kolejny móc kręcić kilometry dla swojego miasta.

W programie imprezy nie zabrakło również ekologicznych atrakcji dla dzieci. Młodzi uczestnicy pikniku mogli zagrać w przeróżne gry i zabawy zorganizowane przez Czystą Bydgoszcz – m.in. wielką EKOgrę czy EKOkoło fortuny. Zwycięzcy nagrodzeni zostali atrakcyjnymi ekogadżetami. Atrakcją okazały się nasze maskotki – Bydguś i Bydgusia, które chętnie witały się nie tylko z najmłodszymi uczestnikami akcji oraz pozowały do wspólnych zdjęć.

Uczestnicy pikniku odpoczywali również w EKOstrefie relaksu i rozsmakowywali się w lodach serwowanych na terenie Starego Kanału Bydgoskiego. Na każdego z nich czekał również poczęstunek przygotowany przez Radę Osiedla Okole.

W ramach wydarzenia mieszkańcy Bydgoszczy mieli też szansę na przedstawienie swoich pomysłów i zgłoszenie ich do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W punkcie BBO odbyły się także zapisy na rodzinną grę terenową, która cieszyła się popularnością wśród uczestników pikniku.

Aby podkreślić ekologiczny charakter dnia, na koniec wydarzenia bydgoszczanie wzięli udział we wspólnym sprzątaniu okolicy z Radą Osiedla Wilczak-Jary.

fot. Szymon Makowski

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz