Międzynarodowe sprzątanie świata w Bydgoszczy

Zespół Szkół nr 4 w Bydgoszczy przy ul. Nałkowskiej bierze udział w projekcie edukacyjnym „Cities on Rivers (program Erasmus+).

W ramach wymiany międzynarodowej do Bydgoszczy przyjechali  uczniowie z wielu europejskich krajów m.in. z Turcji, Portugalii, Włoch, Rumunii i Hiszpanii. Elementem łączącym wszystkie miasta partnerskie biorące udział w projekcie jest przepływająca przez nie rzeka oraz potrzeba oczyszczenia środowiska. Głównym celem jest zainteresowanie społeczności lokalnej kwestiami związanymi z wodą, jej zasobami, przypadkami marnowania, a także pokazanie jak to wygląda w innych krajach.

Głównym celem projektu jest także uświadomienie, że tylko wspólnie można walczyć z zanieczyszczeniem środowiska. W związku z tym 16 września 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 włączyli się w ogólnopolską akcję Sprzątania świata. W samo południe, pod opieką pani Anny Laudy-Michalskiej – nauczycielki geografii licealiści oczyścili z odpadów teren nadbrzeża Kanału Bydgoskiego, dając tym samym przykład konkretnych działań proekologicznych.

Cała akcja była koordynowana przez Biuro Zarządzania Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy we współpracy ze Spółką Pronatura, która podstawiła kontener i odebrała odpady.

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,20704685,uczniowie-posprzatali-nabrzeze-kanalu-bydgoskiego-zdjecia.html

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz