Podejmij wyzwanie z Pawłem Wojciechowskim – wspólnie sprzątamy Bydgoszcz

Kolejna odsłona akcji sprzątania naszego miasta już w najbliższą sobotę – 25 maja wraz z mistrzem świata w skoku o tyczce Pawłem Wojciechowskim będziemy zbierać śmieci w okolicach ulic Kamiennej i Gdańskiej. Do akcji „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” zapraszamy wszystkich mieszkańców. Zbiórka o godz. 10.00 za pasażem handlowym ul. Sułkowskiego 5.

Akcja „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” przyniosła już pierwsze efekty – w kwietniu wraz z młodymi piłkarzami Wisełki Fordon udało się pozbierać śmieci w Fordonie. W sobotę – zbieramy się pod raz kolejny – tym razem w centrum u zbiegu ulic Kamiennej i Gdańskiej (ul. Sułkowskiego 5, o godz. 10.00, mapka z miejscem zbiórki TUTAJ). W sprzątaniu udział wezmą sportowcy z Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, organizatora Drużynowych Mistrzostw Europy 2019. W akcji udział weźmie także mistrz świata w skoku o tyczce, jeden z bardziej utytułowanych bydgoskich sportowców – Paweł Wojciechowski. W sprzątaniu udział weźmie też Ryś Brysio, oficjalna maskotka Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się 9-11 sierpnia 2019 roku na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

Wspólne sprzątanie ma na celu promowanie czystego środowiska i pokazania, że trzeba o nie dbać, szczególnie w swoim najbliższym otoczeniu. Dlatego Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki organizuje także konkurs ekologiczny dla dzieci (uczniowie klas IV – VI). Tematem przewodnim jest „Stadionowy eko-dekalog – czyli 10 zasad ekologicznego kibicowania”. Chodzi o to, aby wspólnie z młodymi ludźmi stworzyć zbiór ekologicznych rad skierowanych do kibiców biorących udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Zasady konkursu są proste – na adres e-mail: konkurs@bydgoszcz2019.pl lub pocztą na adres: Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki ul Gdańska 163, 85-613 Bydgoszcz, należy przesłać propozycję pięciu eko-zasad, którymi kibic ma się kierować będąc na stadionie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest również przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego – dostępnego w załączniku. Z nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 10 najciekawszych rad, które będą tworzyć Eko-dekalog. Autor najciekawszej koncepcji otrzyma atrakcyjne nagrody. Organizator zastrzega sobie również prawo do wręczenia wyróżnień.

Regulamin konkursu „Stadionowy eko-dekalog – czyli 10 zasad ekologicznego kibicowania” TUTAJ.

Warto wiedzieć: 

Warto przypomnieć, że wraz z akcją „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” ruszyła także pilotażowa akcja „Ekoklub” skierowana do klubów sportowych. Każdy klub sportowy, który posprząta przynajmniej 3 tereny w pobliżu swojej siedziby otrzyma voucher na 1000 zł, za który zakupiony zostanie sprzęt sportowy. Z akcji kluby skorzystać będą mogły dwa razy do roku. Jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem do inicjatywy sprzątania zaśmieconych miejsc będą mogły dołączyć inne podmioty.

Zasady konkursu „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” 

Zasady akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” i „Ekokluby” są proste – należy zgłosić zaśmiecone miejsce w Bydgoszczy (na adres odpady@um.bydgoszcz.pl, www.facebook.com/czystabydgoszcz), sfotografować je, następnie doprowadzić to miejsce do ładu,  i ponownie je sfotografować. Te dwa zdjęcia (przed i po) powinny być umieszczone w grupie „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” lub przesłane na adres mailowy odpady@um.bydgoszcz.pl. Zdjęcia zamieszczone w innym miejscu nie będą brane pod uwagę.

Minimalna liczba uczestników w akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” to 5 osób. W przypadku zgłoszenia do akcji „Ekokluby” należy zgłosić grupę liczącą minimalnie 10 osób.

Miasto przekaże worki do zbierania śmieci mieszkańcom/klubom chętnym do wzięcia udziału w akcji. Po worki można się zgłaszać do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego 65 w Bydgoszczy.

Po uprzątnięciu terenu koordynator akcji zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu pod numerem telefonu 52 58 59 134 lub na adres odpady@um.bydgoszcz.pl wskazując miejsce zgromadzenia worków w celu ich sprzątnięcia przez odpowiednie służby.

Akcja trwa do końca tego roku. Regulamin akcji „Czysta Bydgoszcz.Podejmij wyzwanie” dostępny TUTAJ. 

źródło: www.bydgoszcz.pl

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz