Spędź z nami aktywną i ekologiczną niedzielę – 26 maja

W Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się druga edycja pikniku rodzinnego. Zapraszamy 26 maja na dzień pełen aktywności, rowerowych wyzwań, ekologicznych przygód.

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” to propozycja dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych. W malowniczym otoczeniu parku, na świeżym powietrzu, w sąsiedztwie V Śluzy (na wysokości Czarnej Drogi) przygotujemy szereg atrakcji.

Na najmłodszych uczestników czekać będą konkursy i animacje o tematyce ekologicznej. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę m.in. o segregacji odpadów, a dobre odpowiedzi nagrodzimy ekogadżetami. Dla miłośników sportu, na stoisku informacyjnym aplikacji Aktywne Miasta i

Rowerowej Stolicy Polski, czekać będą gry miejskie i zabawy z nagrodami. Bydgusia zadba o naszą kondycję podczas energicznej zumby.

Przy okazji pikniku, na stoisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie możliwość skonsultowania i zgłaszania projektów, ale także zapisania się na rodzinną grę terenową. Bez wątpienia zielona i piękna okolica szczególnie zachęci do udziału w zabawie.

W programie wydarzenia nie zabraknie okazji do odpoczynku w EKOstrefie. O poczęstunku zadba Rada Osiedla Okole. W okolicy stacjonować będzie również budka z lodami o wyjątkowych smakach.

Podsumowaniem pikniku będzie akcja sprzątania z Radą Osiedla Wilczak-Jary. Warto zadbać o nasz wyjątkowy Park nad Starym Kanałem, pokazać innym swój sprzeciw wobec śmiecenia, a także inspirować i edukować najmłodszych do dbania o nasze najbliższe otoczenie, nasze miasto i planetę.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

 

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim”

26 maja, niedziela, 11.00 – 16.00

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy V Śluzie (na wysokości Czarnej Drogi)

W programie:

  • Rowerowa Stolica Polski – gry miejskie i zabawy z nagrodami
  • Plenerowy punkt informacyjny aplikacji Aktywne Miasta
  • Konkursy i animacje dla dzieci
  • Akcja sprzątania z RO Wilczak-Jary
  • Poczęstunek od RO Okole
  • Zumba z Bydgusią
  • Kupony na lody
  • Rodzinna gra terenowa z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim
  • Punkt konsultacyjny zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz