Z miłości do środowiska kręciliśmy kołem fortuny!

W Walentynki warto pamiętać nie tylko o miłości do najbliższych osób, ale także do otaczającego nas świata. Z tej okazji zorganizowaliśmy akcję dla mieszkańców i mieszkanek Bydgoszczy, a także dla osób odwiedzających centrum naszego miasta.

Na wszystkie osoby, które w środę, 14 lutego między 14:30 a 17:30 odwiedziły Bydgoskie Centrum Informacji, czekało koło fortuny. Było ono wyjątkowe, ponieważ sprawdzało wiedzę z zakresu ekologii.

Zabawę „Kocham Bydgoszcz, segreguję!” przygotowała Czysta Bydgoszcz.
Po zakręceniu kołem losowało się pytanie lub zadanie z kilku kategorii – selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, recyklingu oraz idei zero waste.

Każdy, kto wykazał się wiedzą i poprawnie odpowiedział na zagadkę, otrzymywał ekogadżet. Były to między innymi materiałowe torby wielokrotnego użytku czy skarpetki. Swoją wiedzę sprawdzili zarówno najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, jak i ci nieco starsi.

Na kole fortuny znalazły się też dwa pola specjalne – “Podwójna Szansa” oznaczała możliwość zgarnięcia dwóch nagród, natomiast “Klasyki” obalały mity o odpadach, które często są błędnie segregowane.

 

– Walentynkową akcję zorganizowaliśmy z miłości do naszego miasta i w trosce o dobro naszych bliskich. Mamy też nadzieję, że w ten sposób zmotywujemy do zmiany codziennych nawyków na bardziej przyjazne dla nasze środowiska – mówi Natalia Babachanian z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Na szczęście zabawa potwierdziła, że mieszkańcy Bydgoszczy mają wysoką świadomość na temat dbania o środowisko. Większość bez żadnych problemów poprawnie odpowiadała na pytania!

fot. Szymon Makowski

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz