Zapraszamy na II. Forum Wiślane

14 czerwca o godzinie 17.00, w Synagodze w Starym Fordonie, odbędzie się wydarzenie pt.: „II Forum Wiślane. Jak działa rzeka i skąd bierze się woda na lądzie?”

Wydarzenie jest podzielone na dwa panele:

Pierwszy, od 17.00 do 17.40, dotyczyć będzie turystyki rzecznej, w czasie którego odbędzie się ciekawy wykład pt.: „Rzeki czyste i chronione dla zrównoważonej turystyki” prowadzony przez pana Marcina Karasińskiego z Nadwiślańskiej Organizacji Turystycznej, a także prezentacja wraz z dyskusją pt: „Koncepcje przystani w Bydgoszczy Fordonie oraz Centrum Edukacji Ekologicznej” zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu.

Drugi panel, Ekologia wody, również pełen interesujących prelekcji  m.in o tym jak działają rzeki, a także co robić w czasie powodzi lub suszy, rozpocznie się o godzinie 17.40 i potrwa do 18.00. Zwieńczeniem wydarzenia będzie, rozpoczynająca się o godzinie 18.00, bydgoska premiera filmu Ewy Ewart pt: „Do ostatniej kropli”

Jako Czysta Bydgoszcz bardzo serdecznie zapraszamy w piątek o godz. 17.00 do starofordońskiej Synagogi. Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

Wstęp jest wolny.

Link do wydarzenia:https://www.facebook.com/share/Du3eUAqz1H75ooRL/

 

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz