Zbieramy nakrętki dla Bartka

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu na zbiórkę nakrętek w placówkach oświatowych. Konkurs jest organizowany przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. Akcja odbywa się od 10 lat. Każdego roku, dochód ze sprzedaży nakrętek trafia na leczenie i rehabilitację innego dziecka.

W roku szkolnym 2020/2021 wspieramy Bartka Gałczyńskiego – 8 letniego ucznia klasy 2c Szkoły Podstawowej Nr 60 w Bydgoszczy.

Latem 2019 r. po wizycie u okulisty Bartek został skierowany na rezonans głowy. Po wykonaniu biopsji stereotaktycznej we wrześniu 2019 r. zdiagnozowano nowotwór pnia mózgu – nieoperacyjny glejak pnia mózgu – 2 stopień złośliwości wg WHO. W listopadzie 2019 r. rozpoczęło się leczenie chemioterapią która ma trwać 85 tygodni w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy, chemioterapia została przerwana 6 tygodniową radioterapią w RCO. Obecnie trwa nadal chemioterapia konsolidująca.

Neurologiczny stan zdrowia Bartka, pomimo zastosowanego leczenia, pogorszył się i okazało się, że będzie potrzebna kosztowna rehabilitacja, ponieważ doszło do niedowładu połowiczego spastycznego prawostronnego ataksji móżdżkowej mowy skandowanej oraz chodu hemiparetycznego. Z uwagi na trudności w chodzeniu Bartek musi jeździć na wózku inwalidzkim posiada założone ortezy obydwu nóg  i prawej rączki, musi nosić okulary korygujące.

Chłopiec poddawany jest w domu prywatnej rehabilitacji narządów ruchu oraz rehabilitacji mowy. Dnia 23 września br. będzie miał przeprowadzony rezonans magnetyczny, po którym lekarze podejmą decyzje o dalszym leczeniu w kraju lub zagranicą. Konieczna jest i będzie długotrwała i wielonarządowa rehabilitacja dziecka.

Bartuś jest pod opieką  fundacji Kawałek Nieba.pl (Bartek Gałczyński numer subkonta 2613 – link do zbiórki jest TUTAJ), jednocześnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zrzutce.pl „Pomóżcie w leczeniu i rehabilitacji 8 letniego Bartka który walczy z glejakiem pnia mózgu” – link do zbiórki TUTAJ.

Akcja trwa od początku września 2020  do 15 maja 2021 r. Najbardziej aktywne szkoły i przedszkola zostają nagrodzone za zaangażowanie w tę akcję.

Czysta Bydgoszcz Czysta Bydgoszcz